Futbalska reprezentacija Jugoslavije pobijedila reprezentaciju Čehoslovačke sa 2:0

SARAJEVSKI DNEVNIK,

Autori: TANJUG

Radio Prag javlja da je danas u Pragu odigrana nogometna utakmica između futbalskog tima FNRJ i reprezentacije Čehoslovačke. Utakmici je prisustvovalo preko 10.000 gledalaca, koji su burnim oduševljenim ovacijama pozdravili pretstavnike jugoslovenskog futbalskog sporta. Utakmica se završila rezultatom 2:0 u korist jugoslovsnske futbalske reprezentacije. Prvo poluvrijeme završilo se rezultatom 0:0. U drugom poluvremenu igra je postala mnogo življa i već u sedmoj minuti Tomašević je dao gol. U 37-oj minuti drugog poluvremena Mitić je, koristeći se sjajnim prodorom jugoslovensks navale, dao drugi gol. Utakmica se završila oduševljenim manifestacijama jugoslovensko-čehoslovačkom bratstvu, jedinstvu i prijateljstvu. Radio Prag takođe javlja da će sutra jugoslovenska fiskulturna delegacija biti primljena kod pretsjednika Čehoslovačke republike dr. Beneša.