“Partizan” je pobijedio “Hajduka” sa 3:1 (1:0)

SARAJEVSKI DNEVNIK,

Autori: TANJUG

Odlični tim splitskog “Hajduka” je odigrao danas na stadionu “20 oktobra” u Beogradu prijateljsku utakmicu protiv tima Doma JA “Partizana”. Ovo je bio prvi nastup “Hajdukovog” tima u Beogradu poslije oslobođenja i za njega je vladalo veliko interesovanje. Na stadionu se okupilo oko 15.000 gledalaca koje je privukao ovaj futbalski meč. Susret ove dvije prvorazredne ekipe obećavao je dobar futbal. Oba tima nastupila su u svome najboljem sastavu. Utakmica je bila vrlo interesantna, živa i na momente uzbudljiva. Oba tima dala su dobru igru i uložila dosta truda da dobiju utakmicu. Tim gostiju pretstavljao je otpornog žilavog protivnika čiji igrači pojedinačno izvode opasne akcije pred protivničkim golom, ali čija skupna igra zaostaje iza igre “Partizana”. Igra je bila na sportskoj visini i utakmica je protekla u drugarskoj atmosferi. Tim “Partizana” je sređeniji i uigraniji. Njegovi igrači ne otskaču iznad igrača protivnika, ali je cio tim bolji i igra korisnija, dopadljiviji i ljepši futbal. Njegova pobjeda nad “Hajdukom” od 3:1 zaslužena je. U njegovom timu se istakao golman Šoštarić, oba beka, half Simonovski i navalni igrači Bobek, Mihalović i Palfi. Podbacio је jedino Matekalo na lijevom krilu. U timu “Hajduka” odlični su bili navalni igrači: krila Mrcić i Broketa, centar Andrijašević i polutka Frane Matošić. Oba beka su bila sigurna, i dobra, a golman slab i nesiguran. Prvi dio igre protekao je naizmjeničnim napadima dok “Partizan” nije preuzeo igru i dominirao terenom. Igrači i jednog i drugog tima imali su izvanrednih poteza koje je publika pozdravila. Drugo poluvrijeme počelo je mlakom i tromom igrom. Ona je oživjela tek kad je pao izjednačujući gol za “Hajduk”. Ovaj dio igre bio je življi i interesantniji od prvog. Divne kombinacije “Partizanove” navale parirala je “Hajdukova” odbrana, koja je imala dosta posla. Ali je i “Partizanov” golman Šoštarić imao prilike da odbrani nekoliko pucanih lopti. Prvi gol za “Partizana” dao je u 7 minuti prvog poluvremena half Atanacković. Izjednačio je u 6 minuti drugog poluvremena Broketa. Drugi i treći gol za “Partizana” dao je Bobek u 21 i 25 minuti drugog poluvremena. Svi golovi bili su vrlo lijepi i efektni. Sudio je negdašnji “Hajdukov” igrač Leo Lenetić autoritativno. Prije utakmice održan je lakoatletski dvomeč “Crvena zvijezda” - Reprezentacija Beograda sa rezultatom 45,5 prema 35,5 za “Crvenu zvijezdu”.