U prvom susretu za Devis kup Jugoslavija vodi protiv Egipta sa 2:0

SARAJEVSKI DNEVNIK,

Autori: TANJUG

Pred 3000 gledalaca odigrani su 13 o. mј. susreti Safeje - Punčec i Najar - Mitić. Poslije odlične igre susret Punčec - Safej završio se sa 6:0, 6:1 i 6:3. Po rezultatu m vidi da јe Punčec bio u formi tukavši sа tako odličnim rezultatom prvaka Egipta. Punčec je cijelo vrijeme gospodario igrom. Igrao je vrlo nisko i vrlo dobro na bes-liniji a u potrebnom momentu trčao je i na mrežu. Prvak Egipta Safej je vrlo dobar igrač sa izvanredno oštrim servisom, koji mu je donio mnogo poena. Ipak za njega bi se moglo reći da nema dovoljno kondicije. Vrlo fer igra zaslužila je opravdani aplauz publike. Za vrijeme odmora između prve i druge igre naš saradnik posjetio je Punčeca, koji mu je između ostalog rekao: “Igra je bila oštra, samo je meni a i mome protivniku smetala velika vrućina.” U drugoj igri nastupili su Najar – Mitić. Оvu igru je nakon vrlo dobre igre Mitić odlučio u svoju korist sa rezultatom 7:5, 6:1, 6:3. Mitić je počeo igru sa vrlo rđavim servisom koji mu nikako nije išao od ruke. On je doduše počeo sa 7:0, ali je Najar zatim povećao sa 3:1, povećao na 5:4 i između igrača razvila se gigantska borba znanja, snage, živaca i izdržljivosti. Grobna tišina vladala je na igralištu. Mitić smanjuje lijepom igrom rezultat, aplauzi se prolamaju igralištem. Teška borba se nastavlja. Mitić opet ima prednost i dobija ovaj gem. Rezultat je 5:5. Mitić ima servis, preuzima vodstvo sa 6:5, Sada servira Najar i vodi. Mitić izjednačuje, dobija prednost, gem i set. Rezultat je 5:7. Protivnik je iscrpljen i dalja dva seta Mitić dobija lako.