U utakmici za Devis-kup Jugoslavija vodi sa 1:0

SARAJEVSKI DNEVNIK,

Autori: TANJUG

Dopisnik Tanjuga javlja da je utakmica za Devisov kup između Jugoslavije i Čehoslovačke započela u tri sata pred više od 5000 gledalaca. U ime naše ekipe pozdravio je čehoslovačke igrače Franjo Blaži, a odgovorio je ispred čehoslovačkog saveza dr Berkl, koji je našim igračima predao metalne plakete. Utakmici je prisustvovao naš ambasador dr Černej, mnogobrojni članovi naše kolonije i delegacija naših novinara. Prvu su igru igrali Punčec - Vodička. Punčec je dobio prvi set sa 6:3. Uslijed velike kiše morala se igra Punčec - Vodička prekinuti na sat i po kod drugog seta kod stanja 2:3. U nastavku igre raskvašeni teren jako je smetao Punčecu tako, da je oba posljednja seta dobio sa 7:5. Ova se dakle, igra završila sa rezultatom 6:3, 7:5. Vodička nije bio dorastao Punčecu. Punčec je o svojoj igri izjavio da je bila tipična igra za bodove. Druga igra Mitić - Drobni bila je daleko zanimljivija i življa, jer oba igrača igraju raznovrsnu igru. Prvi set je dobio Drobni sa 6:3 a drugi Mitić, koji se razigrao i oslobodio početne nervoze sa 6:4. U trećem setu kod stanja 3:0 za Drobnog, igra je sporazumno prekinuta u 8 sati uveče. Igra Mitić - Drobni nastaviće se sutra u 3 sata роsliје čega se igra dubl u slučaju da Mitić ne bude morao igrati u singlu više od 20 gemova. Drobni ima vrlo jak i precizan servis i kratke lopte. Prema dosadašnjem rezultatu Jugoslavija vodi за 1:0.