“Crvena Zvijezda” - CRF (Bukurešt) 4:2

SARAJEVSKI DNEVNIK,

Autori: TANJUG

Međunarodni susret beogradskog F. D. “Crvene zvijezda” i bukureškog CFR, probudio je veliko interesovanje. Na igralištu “Avala” prisustvovalo je ovoj interesantnoj igri 15.000 gledalaca. Rumunski klub CFR poslije “Centralnog doma Crvene armije” is Moskve, je prvi inostrani klub koji poslije oslobođenja gostuje u Beogradu. Zbog renomea rumunskog kluba i samog susreta sa odličnim timom “Crvena zvijesde”, za ovaj međunarodni meč vladao je veliki interes sa ljubitelje fiskulture. Odlična igra koju ja dao tim “Crvene zvijezde” opravdala je renome ovog našeg mladog fiskulturnog kluba. Tako isto i igru koju su gosti pružili, bila je na športskoj visini i rumunski gost pretstavljao je ozbiljnog protivnika. Za čitave vrijeme igre utakmica je bila živa i interesantna. Obilovala je lijepim i zrelim kombinacijama “Crvene zvijezde”, požrtvovnošću rumunskih igrača i čestim uzbudljivim momentima pred rumunskim golom. Čitavo vrijeme igre “Crvena zvijezda” je bila nadmoćniji tim. Nijednog trenutka igrači “Crvene zvijezde” nisu ispuštali inicijativu iz ruku iako su dobili dva gola i propustili veliki broj zrelih prilika sa postizavanje novih golova. Rumunski tim pokazao je dobru igru. Čitav tok igre pun stadion pratio je neprekidnim interesovanjem, pozdravljajući mnogobrojne odlične kombinacije tima “Crvena zvijezda”, izvanredne prodore, kombinatorne poteze najboljeg igrača na terenu Rajka Mitića, desne polutke “Crvene zvijezde” i desnog krila Tomaševića. Već u 17 minuti poslije dobre kombinacije desne strane navale, Mitić daje prvi gol za “Crvenu zvijezdu”. Minut kasnije on je postigao drugi gol koji sudija nije priznao iz nepoznatih razloga. U 21 minuti poslije kombinacije lijeve i desne strane navale Mitić postiže još jedan gol sa “Crvenu zvijezdu”. Publika je oduševljeno pozdravila ove efektne golove. U 22 minuti lijeva polutka Rumuna Piloti daje gol, koristeći nesporazum odbrane domaćih poslije nepravedno dosuđenog slobodnog udarca protiv “Crvene zvijezde”. U drugom dijelu igre Rumuni su igrali sa dva nova igrača. U trećem minutu ovog poluvremena Tomašević postiže treći gol za “Crvenu zvijezdu”, a u 12 minuti Tomašević podmeće lavu pod jedan oštar Milićev šut i skreće loptu u rumunski gol. Minut kasnije “Crvena zvijezda” je postigla još jedan gol, koji sudija nije priznao, mada je bio pravilno postignut. U 34 minuti rumunski igrač Florijanu, postigao je drugi gol i tako je utakmica savršena sa rezultatom 4:2 za “Crvenu zvijezdu”. Ovu uspjelu međunarodnu utakmicu u kojoj je “Crvena zvijezda” svojom boljom tehnikom, disciplinom, elanom i smislom za kombinatornu i skupnu igru, zasluženo je pobjedila renomirani bukureški tim, neuspjelo je sudio Čeda Vitković. On je zadržavao igru čestim nepotrebnim prekidima, zadržavao lijepe akcije odlične navale “Crvene zvijezde”, poništio dva njena regularna gola i doprinio da čitava utakmica ne pretstavlja zaista odličnu fiskulturnu priredbu. Igra je bila pravi fiskulturni susret dva odlična tima, koji su pružili disciplinovanu i pravu športsku igru. Utakmica je protekla u prijateljskoj atmosferi. U toku igre i na kraju utakmice, prisutni su toplo pozdravili obe ekipe. U predigri su se sreli “Željezničar” iz Niša i “Metalac” iz Beograda. Boljom, sređenijom i discipliniranijom igrom punom elana, zasluženo je pobjedio “Željezničar” iz Niša sa 2:1. Između dvije utakmice trčana je balkanska štafeta u kojoj su učestvovale ekipe “Partizana”, “Crvene zvijezde” i “Metalca”. Prvo mjesto osvojila je ekipa “Partizan”, drugo mjesto ekipa “Crvena zvijezda”, a trćee mjesto “Metalac”.