U takmičenju zа Devis-kup Jugoslavija - Čehoslovačka, Jugoslavija vodi sa 2:0

SARAJEVSKI DNEVNIK,

Autori: TANJUG

Dopisnik Tanjuga javlja: Juče je završena druga singl partija u takmičenjima za Devis-kup između Čehoslovačke i Jugoslavije. Mitić je pobjedio Drobnog sa rezultatom 3:6. 6:4, 0:6, 6:1, 6:3. Njihova igra bila je juče prekinuta kod stanja 3:0 u trećem setu za Drobnog, a današnja igra otpočela je uslijed kiše tek u 16 časova pred 6000 gledalaca. U nastavku trećega seta Drobni je započeo borbenom igrom, dobio i tri ostala gema i završio set u svoju korist sa rezultatom 6:0. Međutim, Mitić se u četvrtom setu razigrao i poslije prvog izgubljenog gema dobio uzastopce 6 gemova i završio set rezultatom 6:1 i time izjednačio rezultat na 2:2. Napetost publike u toj fazi igre postigla je vrhunac, a odlična igra Mitića obeshrabruje Drobnog. U petom setu Mitić je poveo sa 2:0, ali ga Drobni dostiže. Mitić zatim povisuje na 4:2, ali slijedeći gem dobija Drobni. Na kraju Mitić preuzima odlučno igru u svoje ruke i poslije dobijena gema završava peti set sa 6:3 i time završava partiju u svoju korist. Oba igrača dali su u današnjoj utakmici požrtvovanu i prvorazrednu igru visoke klase. Mitić se pokazao kao odličan takmičar. Dugim loptama držao je Drobnog na posljednjoj liniji i stalnom bekhend-igrom prisilio Drobnog na defanzivu. Drobni je u početku dobijao gemove igrajući na mreži, ali mu je Mitić ubrzo doskočio odličnim smečevima i dobro plasiranim loptama. Shodno sporazumu, koji je prethodnog dana bio ugovoren, danas јe trebalo da se odigra i dublmeč poslije odmora od jednog sata. Međutim, kada su Mitić i Palada nastupili protiv Drobnog i Časke, ponovo je pao pljusak uslijed čega je utakmica morala da se odloži. Poslije dvije odigrane singl utakmice Jugoslavija vodi sa 2:0. Naši igrači su odlično raspoloženi i nadaju se konačnom uspjehu.