Džeko prvi strijelac Bundeslige

Velemajstorskim driblingom oslobodio se dvojice protivnickih igraca i silovitim udarcem zakucao loptu u mrežu Nirnberga

Autori: A.N

Edin Džeko je u Nirnbergu zabio svoj 19. gol u Bundesligi koji je Volfsburgu otvorio put ka pobjedi od 2:0, drugi gol je postigao Grafite. Naš reprezentativni napadac je u 66. minuti u kontranapadu primio dodavanje Pekarika i velemajstorskim driblingom se oslobodio dvojice igraca Nirnberga i sa šesnaest metara silovitim udarcem zakucao loptu u mrežu. Džeko je sada prvi strijelac Bundeslige. Dvanaest minuta kasnije je Grafite na asistenciju Hasebea postigao konacan rezultat za 3 boda, koja su „Vu .....