Paston zaustavio svjetske prvake

Novozelandani poveli preko Šmelca u 7., a izjednacio Jakinta iz penala u 29. minuti

Autori: M.T

Svjetski prvaci Italijani ni u drugom kolu nisu osjetili slast pobjede u Južnoj Africi. Nakon 1:1 protiv Paragvaja, „Azuri“ su istim rezultatom završili i duel sa autsajderom Novim Zelandom, pa su obje ekipe i dalje ostale u igri za drugi krug. Stativa Montoliva Vec u 7. minuti svjetski prvaci su primili gol, a za to se pobrinuo Šejn Šmelc (Shane Smeltz). Napadac Novozelandana iskoristio je nepažnju Fabija Kanavara (Fabio Cannavaro), od kojeg se odbila lopta upucena iz slobodnog udarca, te sa sv .....